Klest soojuspumbad

Tegutseme üle Eesti

Õhksoojuspumbad

MIS ON ÕHKSOOJUSPUMP JA KUIDAS SEE TÖÖTAB?

Tutvustame õhksoojuspumpa: energiasäästlikku lahendust kodude kütmiseks

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas oleks võimalik oma kodu soojendada keskkonnasõbralikul ja kuluefektiivsel viisil? Siin tuleb appi õhksoojuspump! Õhksoojuspump on kaasaegne küttelahendus, mis kasutab välisõhust võetavat soojust siseruumide kütteks ning suvel vastupidi – ruumide jahutamiseks.

Kuidas õhksoojuspump töötab?

Õhksoojuspumba tööpõhimõte põhineb sellel, et see kogub välisõhust soojust ning seejärel muundab selle siseruumides kasutatavaks soojuseks. Selleks kasutatakse spetsiaalset külmutusagensit, mis tsirkuleerib läbi seadme ning kogub ja eraldab soojust vastavalt vajadusele. Selline süsteem tagab efektiivse ja ökonoomse kütte lahenduse aastaringselt.

Õhksoojuspumba kasutamine

Õhksoojuspumpade kasutamine on lihtne ja mugav. Enamik mudeleid on varustatud automaatsete juhtimissüsteemidega, mis reguleerivad temperatuuri vastavalt seadistatud vajadustele. Lisaks on paljudel mudelitel võimalik juhtida seadet kaugjuhtimispuldi või nutiseadme rakenduse kaudu, mis muudab kodu kliimaseadistuste haldamise mugavaks ja paindlikuks.

Õhksoojuspumpade eelised

Õhksoojuspumpadel on mitmeid eeliseid, sealhulgas:

  1. Energiasäästlikkus: Õhksoojuspumbad kasutavad keskkonnasõbralikke ja odavaid energiaallikaid, mis aitavad vähendada kodu küttekulusid.
  2. Mitmekülgsus: Lisaks küttele suudavad paljud õhksoojuspumbad pakkuda ka jahutusfunktsiooni, muutes need ideaalseks lahenduseks aastaringseks kliimaseadmeks.
  3. Lihtne paigaldus: Enamik õhksoojuspumpasid on suhteliselt lihtne paigaldada ning ei vaja keerulisi torustiku- või juhtmestikuühendusi.
  4. Keskkonnasõbralikkus: Õhksoojuspumbad kasutavad looduslikku välisõhust saadavat soojust, vähendades seeläbi süsinikujalajälge ja keskkonnakoormust.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õhksoojuspump on nutikas ja jätkusuutlik valik kodude kütte- ja jahutusvajaduste rahuldamiseks. Kui otsid energiasäästlikku, keskkonnasõbralikku ja mugavat lahendust oma kodu kliimaseadistuste jaoks, siis võib õhksoojuspump olla just see, mida vajad!

Küsi meie käest lisainfot õhksoojuspumpade kohta ning saa teada, kuidas see võiks muuta sinu kodu mugavamaks ja efektiivsemaks!

Õhksoojuspump ja selle tööpõhimõte

Õhksoojuspump koosneb tavaliselt kahest osast: välisosast ja siseosast.

 

Välisosa-paigaldatakse välja, õhule avatud kohta. Välisosa soovitatud paigaldusviisiks on paigaldamine seinale või maapinnale. Seinale kinnitamiseks kasutatakse seinakinnitust, pinnasele panekuks kasutatakse maaraami.

 

Siseosa- paigaldatakse ruumi seinale. Valikus on ka erineva disaini ja värvusega siseosi, tänu sellele on lihtsam seadmel sobituda ruumi interjööriga. (nt Daikin Emura)

Mitsubishi Heavy

Ventilaatori abil juhitakse külmaainesse talletunud soojus ruumi. Siseosa paigaldatakse lae alla, kuid mitte kõrgemale kui 2,5 meetrit põrandast. Soojuspumbad töötavad ka vastupidiselt, suvel ruume jahutades. Jahutamisel pumbatakse soojusenergiat siseruumist väliskeskkonda.

Õhksoojuspump on lisaküte ja sobib kõige paremini siis, kui on olemas põhiline kütteallikas (nt ahjuküte, gaasiküte vms). Samas on tänapäevased soojuspumbad juba nii võimsad, et töötavad ka -30 kraadise pakasega. Seega saavad võimsamad soojuspumbad edukalt hakkama ka iseseisvalt ruumi kütmisega. 

Kui õhksoojuspumpa on regulaarselt hooldatud ja korrapäraselt kasutatud võib soojuspumba eluiga küündida 10-15 aastani. Kiires tehnoloogiaarengus jõuab aga igal aastal turule aine uuemaid ja täiustatumaid mudeleid. See aga ei tähenda, et Sinu 5+ aastat vana soojuspump oma tööd ei teeks. Vana seade võib veel kaua väga edukalt töötada, lihtsalt aja möödudes ei pruugi tema kasutamine enam nii säästlik olla.

 

Tee päring, anna teada rikkest, küsi lisainfot
Meie jaoks on oluline kiire ja professionaalne klienditeenindus. Selle vormi kaudu saate jätte meile teate katki läinud seadmest, oma soovist tellida seadmele hooldus või teha päring mõne huvipakkuva seadme kohta. Meie asjatundjad aitavad Teid alati rõõmuga ja vastavad Teile esimesel võimalusel.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Scroll to Top