Klest soojuspumbad

Tegutseme üle Eesti

Õhksoojuspumbad

Õhksoojuspump ja selle tööpõhimõte

Õhksoojuspump koosneb tavaliselt kahest osast: välisosast ja siseosast.

 

Välisosa-paigaldatakse välja, õhule avatud kohta. Välisosa soovitatud paigaldusviisiks on paigaldamine seinale või maapinnale. Seinale kinnitamiseks kasutatakse seinakinnitust, pinnasele panekuks kasutatakse maaraami.

 

Siseosa- paigaldatakse ruumi seinale. Valikus on ka erineva disaini ja värvusega siseosi, tänu sellele on lihtsam seadmel sobituda ruumi interjööriga. (nt Daikin Emura)

Mitsubishi Heavy

Ventilaatori abil juhitakse külmaainesse talletunud soojus ruumi. Siseosa paigaldatakse lae alla, kuid mitte kõrgemale kui 2,5 meetrit põrandast. Soojuspumbad töötavad ka vastupidiselt, suvel ruume jahutades. Jahutamisel pumbatakse soojusenergiat siseruumist väliskeskkonda.

Õhksoojuspump on lisaküte ja sobib kõige paremini siis, kui on olemas põhiline kütteallikas (nt ahjuküte, gaasiküte vms). Samas on tänapäevased soojuspumbad juba nii võimsad, et töötavad ka -30 kraadise pakasega. Seega saavad võimsamad soojuspumbad edukalt hakkama ka iseseisvalt ruumi kütmisega. 

Kui õhksoojuspumpa on regulaarselt hooldatud ja korrapäraselt kasutatud võib soojuspumba eluiga küündida 10-15 aastani. Kiires tehnoloogiaarengus jõuab aga igal aastal turule aine uuemaid ja täiustatumaid mudeleid. See aga ei tähenda, et Sinu 5+ aastat vana soojuspump oma tööd ei teeks. Vana seade võib veel kaua väga edukalt töötada, lihtsalt aja möödudes ei pruugi tema kasutamine enam nii säästlik olla.

 

Helista meile

Kirjuta meile

JÄLGI MEID KA SOTSIAALMEEDIAS!

Tee päring, anna teada rikkest, küsi lisainfot
Meie jaoks on oluline kiire ja professionaalne klienditeenindus. Selle vormi kaudu saate jätte meile teate katki läinud seadmest, oma soovist tellida seadmele hooldus või teha päring mõne huvipakkuva seadme kohta. Meie asjatundjad aitavad Teid alati rõõmuga ja vastavad Teile esimesel võimalusel.
Scroll to Top